Powstawanie części wymontowanych
W kartotece towaru mamy pole "Wymiana". Ustawienie tego pola na TAK powoduje, że przy zamontowaniu części do serwisowanej maszyny, system automatycznie tworzy partię przyjęcia
wymontowanej używanej części.
Teraz zamknięcie zgłoszenia serwisowego jest możliwe tylko po rozliczeniu części wymontowach, czyli tylko gdy partie przyjęcia części wymontowanyh zmienią status z "Wymontowana" na inny,
kolejny dozwolony.
Ustawienie pola "Wymiana" w kartotece towarowej jest możliwe z kilku miejsc:
- Menu listy towarów - na formatce towarów.
- Menu partii wymontowanych - na formatce partii wymontowanych w magazynie.
- Menu partii wymontowanych w serwisie - na formatce partii wymontowanych na zgłoszeniu serwisowym.
Do pozycji menu jest wymagane prawo Towar-modyfikacja-pola-wymiana
Rozliczenie części wymontowanych
W trakcie serwisu rozliczanie serwisu możemy dokonywać na formatce serwisu w zakładce:
[ Części do rozliczena ]
Możemy też rozliczać części wymontowane asynchronicznie na specjalnej liście partii przyjęć części wymontowanych dostępnych z menu:
Menu >> Serwis >> Partie przyjęć serwisu >> Wymontowane
Rozliczamy wymontowaną część:
1. Jesteśmy na liście części wymontowanych - sprawdzamy kod kreskowy kartoteki używanej cześci. Jeśli go nie ma - generujemy nowy kod kreskowy dla kartoteki żywanej części.
2. Drukujemy naklejkę z kodem kreskowym i naklejamy na wymontowaną część.
3. Skanujemy kod kreskowy z naklejki naklejonej na wymontowanej części. Pojawiają nam się ikony do klasyfikacji:
4. Naciskamy ikonę klasyfikacji. Wyświetla się okno przeniesienia części na gniazdo klasyfikacji.
5. Przenosimy fizycznie wymontowaną część na gniazdo klasyfikacji i skanujemy kod kreskowy gniazda.